Concurs anual de cartells Cucalòcum

Concurs anual de cartells Cucalòcum

 

Cucalòcum és un concurs de dibuix que s'organitza cada any i té la finalitat de trobar el dissenyador o la dissenyadora del cartell anunciador del Parc de la Infància i la Joventut de Lleida. Aquest concurs està organitzat per Fira de Lleida i  el Departament d'Ensenyament  i s'adreça a tots els centres educatius de primària de la comarca que hi vulguin participar.

 

 

 

 

Cucalocum curs 2018-2019

Presentació i novetats de la FIRA

Treballs premiats:

Lliurament de premis - 11  de desembre de 2018 a la sala de premsa de la Llotja

PREMIS  CUCALOCUM 2018-19

Primer premi

Paula Castellví Garcia    6è    

Col·legi Lestonnac 

Segon premi

Francisco Ngomo Ondo  6è

Escola  Príncep de Viana

 

Tercer premi

Yacare Doya Gracia 6è

Escola Santa Maria de Gardeny

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

Cucalòcum curs 2017-2018

Treballs premiats:

Lliurament de premis - 5 de desembre de 2017

PREMIS  CUCALOCUM 2017-18

Primer premi

Natalia Galindo Gabandé

Esc. Pràctiques II

Segon premi

Florin Catiru

Esc Príncep de Viana

 

Tercer premi

Roiger Jové Rué

Esc. La Roca- Sarroca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cucalòcum curs 2016-2017

Treballs premiats:

Lliurament de premis 2016-2017

Lliurament de premis 2016   Primer premi Segon premi Tercer premi

 

 Àriadna Ribes Ungureanu  5è E.P.

Col. Santa Anna

David Bonet Montejo  6è Col. Lestonac

Soledad Espasa Reches 5è Esc. Santa Maria de Gardeny

Cucalòcum curs 2015-2016

Temàtica: El Medi Ambient
Treballs premiats:

Lliurament de premis 2015 Primer premi Segon premi Tercer premi

 

Àngel Alarcón de 5è E.P.
Col Sagrada Família

Gala Martínez, de 6è E.P.
ESC Pràctiques II

Paula Serra, de 4t E.P.
Col El Carme

Cucalòcum curs 2014-2015

Treballs premiats:

Lliurament de premis 2014 Primer premi Segon premi Tercer premi

 

Mariona Vila Purroy, de 6è E.P. Col·legi Lestonnac

Ángel Alarcón Martínez, de 4t E.P. Col·legi Sagrada Família

Enrique Ruiz Torrents, de 6è  E.P. Col·legi Riu Segre

Cucalòcum curs 2013-2014

Treballs premiats:

Lliurament de premis 2013 Primer premi Segon premi Tercer premi

Guillem Contreras  de l’Escola La Rosella.  6è   (Rosselló)

Alba París del col·legi Sagrada Família.  4rt B (Lleida)

Tere Doya Hernandez de l’escola Santa Maria de Gardeny.  6è B (LLeida)

Club Banyetes

 

Comparteix a les xarxes: